O mnie

Psi behawiorysta

TWÓJ PIES WYBRAŁBY KEJTER-TEJ

Od dziecka pasjonuję się psami, ale przygoda z psim behawioryzmem, jak to już często bywa, zaczęła się od problemów z własnymi pociechami – bo przecież nikt nie rodzi się doskonały, a wiedzę zdobywa się latami. Wówczas zacząłem stosować łatwo dostępne i popularne metody prezentowane w TV, które zamiast „zaklinać” moje psy, tylko pogorszyły relacje między nami .

W obliczu negatywnego wpływu oraz braku skuteczności metod zasięgniętych z telewizji, samodzielnie zacząłem zgłębiać wiedzę książkową, zapoznając się z niemal każdą znaczącą pozycją o tej tematyce wydaną w Polsce. Dało mi to ogromną wiedzę teoretyczną, niestety jednak wiele z tych publikacji przeczy sobie wzajemnie, zwłaszcza książki starsze względem tych sprzed kilku ostatnich lat. Postanowiłem zatem ugruntować wiedzę pod okiem profesjonalistów i zdecydowałam się podjąć wyzwanie odbycia rocznego kursu w międzynarodowej organizacji COAPE, dzięki czemu, w odróżnieniu od wielu osób oferujących swoje „cudowne metody rozwiązania” psich problemów, nie jestem samozwańczym zaklinaczem, magikiem, szamanem, czy innym szarlatanem, którego działalność opiera się tylko na własnych doświadczeniach lub wpływie jakiegoś medialnego mentora.

Jako członek CAPBT (Stowarzyszenie Behawiorystów Zwierzęcych i Trenerów COAPE – międzynarodowej organizacji czerpiącej wiedzę z najbardziej aktualnej i udowodnionej naukowo wiedzy) jestem dyplomowanym behawiorystą, którego wiedza oraz metody pracy podlegają rzetelnej weryfikacji, co daje gwarancję stosowania skutecznych, przyjaznych dla psa metod. Korzystam także z dostępu do najnowszej wiedzy naukowej z zakresu psiego behawioru oraz profesjonalnych narzędzi pracy. Moja działalność jest zarejestrowana i w pełni zgodna z polskim prawem. 

Typowe problemy z jakimi zgłaszają się do mnie właściciele swoich pociech:
Pies szczeka nadmiernie
Pies niszczy przedmioty
Pies boi się zostać sam w domu
Pies boi się ludzi/psów/obiektów/dźwięków
Pies ma lęk separacyjny
Pies ciągnie smycz
Pies ucieka
Pies nie przychodzi na zawołanie
Pies goni rowery, samochody
Pies skacze na gości
Pies jest nadaktywny/reaktywny
Pies dziwnie się zachowuje
Pies jest agresywny wobec ludzi/psów/innych zwierząt
Pies ugryzł
Pies warczy
Pies ma depresję
Pies liże się nadmiernie
Pies  „dominuje”
Pies pilnuje miski/kanapy
Pies nie je
Pies dużo śpi
Pies podgryza w zabawie
Przygotowanie psa na dziecko/drugiego psa
Wybór psa do adopcji
Konflikty między psami w domu