Metody

WYRÓŻNIAJĄ MNIE KREATYWNOŚĆ I PROFESJONALIZM

Pies

PROFESJONALNE, NAUKOWO POTWIERDZONE METODY – stosowane przeze mnie techniki opierają się m. in. na następujących zagadnieniach:
Psychologia (warunkowanie klasyczne i instrumentalne, desensytyzacja – odwrażliwianie, habituacja – przyzwyczajanie,  uczenie percepcyjne), techniki BAT, TTouch, szkolenie pozytywne, EMRA, dietetyka, socjalizacja, w razie konieczności także farmakologia.

TŁUMACZĘ I WYJAŚNIAM – sprawię, że poznasz emocje jakie przeżywa Twój Pies, które pozwolą Ci zrozumieć dlaczego się tak zachowuje.

TRAFIAM W SEDNO SPRAWY – nie będę Cię zmuszał do poświęcenia psu 100% swojego czasu celem ukształtowania psa idealnego – po prostu rozwiąże Wasze problemy (jeśli jednak zapragniesz dążyć do ideału, to zawsze będę otwarty na dalsze doskonalenie Waszych relacji).

„PSI JĘZYK” – nauczę Cię jak rozmawiać z Psem odczytując jego mowę ciała (psy „mówią” do nas o wiele więcej niż my do nich, a rozumieją jeszcze więcej).

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO – najważniejsze dla mnie jest dobro psa, którego zapewnianie dostosowuję do możliwości i oczekiwań właścicieli.

PRACUJĘ DLA CIEBIE – nie będę chwalił się tym, jak  słucha się mnie Twój Pies – to Twój Pies i z Tobą ma współpracować, zadbam więc o komunikację między Wami.

NIE STOSUJĘ BÓLU ANI PRZYMUS – odrzucam techniki awersyjne (obroże elektryczne, obroże zaciskowe tzw. dławiki czy kolczatki) nie skrzywdzę Twojego psa. Uwierz mi są one zbędne, nauczę Cię pracować bez nich.

SPRZĘT – korzystam z profesjonalnych narzędzi (m. in. kamery obserwacyjne, linki szkoleniowe, obroże przeciwlękowe DAP, atrybuty angażujące psi nos, raporty konsultacyjne, kamizelki antystresowe, bandażowanie TTouch, zabawki kreatywne).

NIE KARZĘ PSA, NAGRADZAM GO – co pozwala osiągnąć najwyższe efekty przy wzajemnym poszanowaniu i obustronnej chęci pracy. A Ty? Wolisz pracować dla korzyści, czy ze strachu?

WIĘŹ – fundamentem moich metod jest budowa więzi miedzy Tobą a Twoim Psem.

KREATYWNOŚĆ I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE – każdy przypadek jest inny, więc poza starymi sprawdzonymi trikami zawsze rozwijam nowe metody adekwatne akurat dla danego psa.

ZROZUMIENIE – potrafię postawić się nie tyko w Twojej sytuacji, ale także (a może i przede wszystkim) na miejscu Twojego psa, co pozwala mi spojrzeć na problem wszechstronnie.

NIE CHODZĘ NA SKRÓTY – jeśli problem jest złożony, to trzeba rozwiązać go od podstaw. Powierzchowne korygowanie problemów najczęściej generuje nowe kłopoty.

PODZIAŁ KOMPETENCJI – współpracuję z weterynarzami, jeśli tyko zajdzie potrzeba medycznego wsparcia terapii (nerwobóle, zaburzenia psychiczne, choroby), oddaję ten aspekt specjalistom – nie będę eksperymentował na Twoim psie pseudolekami.

NIE PODDAJĘ SIĘ – deklaruję iż będę walczył o Twojego psa do kresu swoich sił, nie poddam się nawet, jeśli to najbardziej beznadziejny przypadek. Podejmuje się problemów, z którymi nie podołali inni, a jeśli jednak zabranie mi pomysłów to poruszę niebo i ziemię, aby znaleźć dla Was pomoc (tu ogromne znaczenie ma moje członkostwo w Stowarzyszeniu CAPBT i szerokie kontakty w branży).